ATERIMA - Zatrudnienie zewnętrzne

 

Zalety rekrutacji zewnętrznej

 

Coraz częściej firmy decydują się na tak zwane zatrudnienie zewnętrzne. Jest to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na znaczne oszczędności. Wynajem pracowników to jeden ze sztandarowych elementów naszej oferty. Zachęcamy do zapoznania się z korzyściami, jak daje zatrudnienie zewnętrzne. Znaczne ograniczenie kosztów i formalności Zatrudnienie zewnętrzne to przede wszystkim zdjęcie z siebie odpowiedzialności za wszelkie formalności związane z zatrudnieniem. Można być również pewnym znacznego ograniczenia kosztów. W przypadku tej formy zatrudnienia wszystkie koszty związane z ubezpieczeniem pracowników ponosi agencja. To również agencja odpowiada za rozliczenie z pracownikiem. To ona jest za nich odpowiedzialna. Organizuje badania lekarskie, szkolenia BHP i nadzoruje urlopy. Jeśli to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie, które sprawia, że firma ma pracownika, a jednocześnie nie musi borykać się z szeregiem obowiązków i trudności. W jakich branżach to się sprawdza? Tak naprawdę prawie we wszystkich. Świetnym przykładem zatrudniania zewnętrznego są firmy sprzątające. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wiele branż korzysta dzisiaj z tej formy zatrudnienia, wpisz w wyszukiwarce frazę „szukam pracowników”. Headhunting w Krakowie w naszym wykonaniu to gwarancja najwyższej jakości usług. Decydując się na zatrudnienie zewnętrzne we współpracy właśnie z naszą agencją, możesz być pewny, że zyska świetnie przygotowanego do pełnienia powierzonych obowiązków pracownika. Jednocześnie nie będziesz musiał się martwić szeregiem problemów, z którymi trzeba borykać się wówczas, gdy wybiera się tradycyjne zatrudnienie.
Delegowanie pracowników za granicę – jakie korzyści dla firmy?

 

Coraz więcej firm decyduje się na wysłanie pracowników w delegację – podróż służbową do innej placówki firmy, albo do jakiejś firmy z nią współpracującej. Celem takiej podróży jest wykonanie określonego zadania, na przykład kontrola jakości produktu, albo sprawowanie pieczy nad tworzonymi maszynami. Delegowanie pracowników może mieć miejsce w obrębie jakiegoś kraju, albo może mieć charakter międzynarodowy. Delegowanie pracowników za granicę jest spotykane coraz częściej, mimo że niektórzy nie rozumieją sensu takiego działania. Skoro pracownikowi trzeba płacić więcej w delegacji, to co zyskuje firma, wysyłając go w podróż służbową?

 

Delegowanie pracowników a interesy firmy

 

Żaden pracodawca nie jest w stanie ogarnąć wszystkiego, a im więcej jest pracy do wykonania, tym więcej osób potrzebuje firma, by wszystko zostało wykonane w należyty sposób. Im większe przedsiębiorstwo i im bardziej chce się rozwijać, tym konieczniejsze staje się delegowanie niektórych, sprawdzonych pracowników do wypełnienia określonych zadań. Potrzebny jest ktoś, kto dopilnuje pewnych spraw na miejscu – choćby i w innym kraju. Co zyskuje pracodawca? Zaufanego człowieka, działającego w interesie firmy. O wszystkim jest stale informowany i to z pierwszej ręki. To okazja, by firma zyskała znajomości na miejscu i mogła lepiej rozwijać współpracę międzynarodową.

 

Warto zadbać o interesy na miejscu

 

By zapewnić bezpieczeństwo sobie i pracownikom, warto zadbać o informacje i porady już we własnym kraju. Pozwoli to przejść przez cały proces delegowania pracownika do pracy za granicą w sposób zgodny z prawem. Inicjatywa Mobilności Pracy to polska organizacja społeczna, której można zostać członkiem i która dba o promocję mobilności pracy oraz przeciwdziałanie dyskryminacji pracowników, a także pracodawców za granicą.